Klenot v péči o tělo – manuální lymfodrenáž

23.3. 2020

Manuální lymfodrenáž. Co o ní víme? Známý je do velké míry fakt, že dobře funguje pro ženy k odstranění pomerančové kůže. Ale věděli jste, že tato jemná ruční masážní technika významně pomáhá také k odstranění únavy a posiluje imunitní systém?

Takže konec s rýmou a nachlazením. Celkově má pravidelná lymfodrenáž na tělo výrazně posilující detoxikační a regenerační účinek. Je to takový malý a dosud nedoceněný klenot mezi masážemi.  Věřte mi, že již po první lymfodrenáži odejdete s lehkým krokem.

Co to ta lymfa vlastně je?

Pro lepší představu, lymfatický systém je v těle umístěn podobně jako krevní tělní systém.  Jen má vlastní rozvodné trubky a proudí v něm na místo krve míza. Z velké části je uložen v kůži a podkoží. Skládá se hlavně z lymfatických (mízních) cév a lymfatických uzlin. Lymfatické cévy sbírají a odplavují toxiny z těla, které tekutinou zvanou míza, odchází z uzlin dále ven z těla.  Lymfa (míza) ale obsahuje kromě toxinů také vodu, bílkoviny, tuky, soli, odumřelé buňky, bakterie, vitamíny rozpustné v tucích, hormony apod. Proč to píšu? Čtěte dál.

Proč jste unavení a neustále nemocní? 

Jak jsme již zmínila. Míza obsahuje nejen škodlivé látky a odpady, ale také vodu, bílkoviny, tuky, soli, hormony atd. A když lymfatický systém nefunguje nebo je díky špatnému životnímu stylu, nevhodné stravě, stresu, nedostatku pohybu, špatného dýchání a tak dále, je tok mízy pomalý. Nestíhá z těla vylučovat odpady, ale také nestíhá po těle rozmístit včas ani látky prospěšné – živiny, vitamíny.  A jsme u jádra pudla. Jednoduše a stručně řečeno. Tady pak vznikají problémy. Usazeniny dělají nevzhledné dolíčky. Míza v lymfě plyne pomalu a nedodává tak tělu dostatek živin, takže jste unavení. Pomalu se po těle šíří i obranné látky a tak váš imunitní systém hlásí červenou. 

Co vás může varovat a upozornit na problém?

Varovné signály, jako je bolestivost lymfatických uzlin, jejich zduření, otoky, únava a vyčerpanost jsou projevy zvýšeného zatížení našeho mízního systému a zasluhují vaší pozornost. V důsledku špatně fungujícího lymfatického systému se objevuje také celulitida, otoky, zadržování vody v těle, křečové žíly nebo  metličky na kůži.

Jak probíhá manuální lymfodrenáž?

Za pomocí jemné techniky se pod určitým tlakem, tempem a pořadím daných specifických hmatů, aktivuji lymfatický (mízní) systém těla. Masáž je velmi jemná, nebolí a provádí se bez olejů, protože celý mízní systém je z velké části uložen v kůži a podkoží.

Opravdu účinná zbraň proti pomerančové kůži?

Nelze opomenout i kosmetický účinek, především v boji proti celulitě, která vzniká jak je známo především z důvodu usazených odpadních látek v podkoží, což má za následek tzv. pomerančovou kůži. Pomocí lymfodrenáže můžeme docílit velkého pokroku v odstranění celulitidy. Chce to jen pravidelnost.

Na začátek je dobré dát si třeba měsíční kůru a každý týden si zajít na lymfatickou manuální lymfodrenáž, upravit vhodně jídelníček a doma provádět automasáž. Protože pokud se chcete zbavit pomerančové kůže a dalších příznaků špatně fungujícího lymfatického systému, je to běh na delší trať. A pro úspěch je nutná kompexní pravidelná domácí péče. Od výživy po automasáže a další. Jak na to? Ráda Vám poradím, jak s domácí péčí tak s úpravou jídelníčku. 
Kačka

Komentáře
 • Jsem na Facebooku

  Manuální lymfodrenáž... takový klenot v péči hlavně o ženy.
  Tak milé dámy, neváhejte a přijďte ke mě.
  👍5 let praxe
  ⏳Komplexní přístup včetně poradenství v péči na doma - výživa, domácí péče a automasáže, bylinky...
  🙏Permanentka na 10 ošetření za super cenu...

  Rezervovat váš první termín si můžete hned teď - online:-)
  katerina-fadljevicova.reservio.com

  Těším se na Vás,

  Katy
  ... See MoreSee Less

  View on Facebook

  Jedna z jednoduchých a velmi efektivních metod - jak se dostat lépe do formy, jak se zbavit napětí v šíji, zádech po dlouhém sezení, ale také prostředek pro získání krásného těla... BODY ROLLING!
  🙏Moje vytuněná metoda a postup, jak pracovat s válci a míčky
  🙆‍♀️ Spojené s nácvikem a praktickou výukou technik hlubokého bráničního dýchání a jeho využití pro relaxaci, koncentraci, soustředění
  👍VIP akce - workshopy jsou ve velmi úzkém kruhu. Dostane se vám té nejlepší osobní péče

  Přihlášky jsou otevřené již nyní! Tak neváhejte s registrací.
  na #nopills.cz

  A jako bonus - každý účastník získá moji knihu KPZ - Kniha první záchrany pro každého sportovce i kancelářské profíky, s podrobným návodem, fotoseriálem k Body rollingu...
  ... See MoreSee Less

  View on Facebook

  A jak se cítíte? Ale tak dobrý, záda bolí, ale to je normální.
  Ne!
  Bolest není normální. Bolest je bolest = signál těla, že máte něco udělat jinak...
  Pomáhám lidem nejen zbavit se bolestí těla, ale nastavit si zdravé pohybové návyky, naučit se správně odpočívat, dýchat...
  Tak přijďte pokud
  ✔️Chcete sportovat bez bolesti
  ✔️Chcete se zbavit bolesti svalů / trápí zranění
  ✔️Chcete se zbavit otoků, křečí
  ✔️Chcete se naučit lépe regenerovat po tréninku co závodě

  Termíny najdete níže nebo směle pište do zprav🤗

  Praha 4 - Branik, #spartangym

  TĚŠÍM se na vás,
  Katy
  ... See MoreSee Less

  View on Facebook
 • Štítky
 • Kdo stojí za blogem?

  KATEŘINA FADLJEVIČOVÁ

  Mým cílem je pomoci Vám najít rovnováhu a cítit se skvěle ve Vašem těle. Zbavit Vás bolesti a naučit Vás vědomě ukotvit základní dechové, pohybové a stravovací návyky tak, aby jste byli sami sobě tím nejlepším koučem, trenérem. Naučili se sami postupně a hravě zvládat denní stresové situace a dobít baterky přirozenou cestou.

  Nebo Vám pomoci k trvalé životní změně a rozvoji, ať již chcete zhubnout, změnit práci nebo vyřešit osobní problém. Protože! Vaše životní rovnováha vychází ze zdravého těla, umění zvládat a vědomě využívat zdroje, které máme každý v sobě.

  Více o mně na mém webu Nopills.cz