Zdravá lymfa je klíč

pro zdravé tělo i mysl

Manuální lymfodrenáže & Komplexní poradenství - výživa, pohyb, mysl

0
klientů
již prošlo mýma rukama
0
let
denní praxe s klienty

Komplexní program pro ozdravení lymfatického systému

LYMFOTERAPIE - manuální lymfodrenáž, Poradenství

Pro konzultaci před návštěvou pište na katy.nopills@gmail.com 

kdy vám pomůže?

Oslabená imunita/ Únava/ Otoky těla i obličeje/ Pocit těžkých nohou/ Překyselení organismu/ Celulita/ Alergie/ Ekzémy/ Tvorba metliček/ Ochablá kůže/Regenerace po onkologickém onemocnění/ součást rehabilitace po úrazech a operacích

LYMFOTERAPIE - je vždy kombinace technik na míru klientovi

  • Manuální lymfodrenáž
  • Lymfo taping
  • Baňkování
  • Reflexní terapie dle Janči
  • Výživový koučink
  • Zdravotní cvičení - dechové techniky a další
  • Vhodné doporučení v péči o sebe na doma
  • Osobní koučink

OBJEDNEJtE Se HNED

Využijte rezervační systém. Svůj termín můžete mít již za pár minut...

tématické články na téma péče o lymfatický systém najdete i na mém blogu

ZDravá lymfa a vše co s tím souvisí

Jak pracuji?

CELOStNÍ PŘÍSTUP v Lymfoterapii

Pokud chceme ozdravit náš lymfatický systém, je třeba vidět jeho fungování ve všech souvislostech našeho života.

Mízně-cévní neboli lymfatický systém se skládá z lymfatických cév a vysoce specializovaných lymfoidních orgánů a tkání, především brzlíku, sleziny a mandlí a kostní dřeně. Nejmenší lymfatické cévy se nazývají lymfatické kapiláry a vedou podél tepen a žil. Všechny lymfatické cévy se spojují do dvou velkých kanálů, hrudního mízovodu a pravého lymfatického mízovodu, jež ústí do venae brachiocephalicae blízko srdce. Systémem proudí tekutina zvaná míza, která je produktem tkáňového moku. Ta je díky systému cév odváděna z tkání lymfatickým systémem zpět do krve. Lymfatické cévy jsou na některých místech přerušeny mízními uzlinami. Uzliny jsou speciální filtrační zařízení, kde dochází „k čištění mízy“ A to ve dvou liních. Za prvé zde dochází k likvidaci mikroorganismů a ke shromažďování jiných cizorodých látek, které se dále příslušnými cévami dostávají přes orgány ven z těla. Současně jsou zde z mízy „filtrovány“ živiny (vitamíny, minerály, stopové prvky…), které se opět specifickými lymfatickými cévami dále transportují po těle.  

Aby se dostala míza zpět do oběhu, musí se denně 2 - 3 litry této tekutiny dostat cestou mízních kapilár do krevního řečiště.

Co se děje v lymfě – míze během své cesty? 

Tekutina – míza, která se dostává do mízního systému je většinou bezbarvá a čirá kapalina. Obsahuje bílkoviny (asi 50-70%), větší množství tukových kapének ve formě mastných kyselin (zvláště míza odtékající z orgánů trávicího systému), cholesterol a další látky vzniklé v průběhu látkové výměny. Do lymfy se dostávají i vitamíny rozpustné v tucích (A,D,E,K), hormony, vápník, železo, měď, které jsou v lymfatických uzlinách dále transportovány v těle. Míza také obsahuje lymfocyty a některé další krevní buňky.

Jaká je funkce mízy?

Tak zaprvé jedna z klíčových funkcí lymfatického systému je drenážní. Látky z tkáňového moku, které do těla nepatří prostřednictvím mízy a následně další orgány transportuje z těla ven. Za druhé transportní. Látky, jako jsou např. vitamíny transportuje po těle a každý z orgánů, který je součástí celého systému si z něj vezme, co potřebuje. 

A třetí je funkce obraná (imunitní). Díky všem svým funkcím se lymfa podílí na udržení stálého vnitřního prostředí – homeostázy. Tělo může fungovat v harmonii jen pokud je zachována jeho rovnováha. A poslední fakt. Míza obsahuje bílé krvinky, ty se podílejí právě na po obranných reakcích organismu.

Jak probíhá transport mízy a co je důležité pro plynulý tok mízy?

Proudění mízy je velmi pomalý proces. A lymfatický systém nemá vlastní „pumpu“, která by zajišťovala pohyb mízy sama. Jak je tomu například u krevního oběhu, kdy díky srdci krev v těle proudí neustále.

V principu je  pohyb mízy realizován podobně jako pohyb krve v žilách. Ale cévy mízní cévy ke svému smršťování tedy pohybu potřebují několik věcí. Na pohybu se podílí kosterní svaly. Díky nim je lymfa vytlačována směrem k srdci. Pro pohyb lymfy je také zásadní a významný i nitrohrudní tlak, kdy je při nádechu lymfa nasávána do hrudníku, do hrudního  mízovodu. Na posunu mízy se také účastní i pulzace tepen, která se přenáší na stěny doprovodných žil i mízních kolektorů.

Jaké orgány jsou součástí lymfatického systému?

Krátká ale klíčová informace. Pokud se bavíme o zdravé funkci lymfatického systému je třeba si uvědomit, že je třeba správně pečovat i o tyto orgány. A to není možné jen například manuální lymfodrenáží. Dobrou funkci orgánů je třeba podpořit i správnou stravou, doplňky stravy, zdravým pohybem, dechovými cvičeními i zdravým mentálním nastavením.

Mezi lymfatické orgány patří :

·       Lymfatické uzliny

·       Slezina

·       Brzlík

·       Mandle

·       Lymfatické uzlíky v tenkém střevě a apendixu

·       Kostní dřeň

Jak hledat souvislosti?

Problémy, které řešíte jako jsou otoky, napětí v těle, únava, oslabená imunita, metličky na nohách, zadržování vody a další je třeba řešit komplexně.

Lymfatický systém v těle soustažně pracuje správně pouze pokud je v harmonii s dalšími systémy jako je krevní oběh, svalová soustava, dechová soustava. A jeho stav má také ne malý vliv i na naši psychiku, což je velmi často opomíjená část. Proto propojuji lymfoterapii i s osobním koučinkem. Tělo a mysl jsou jeden celek. 

PRO konzultaci mi pište na info(zavináč)nopills.cz. Objednat se na terapii můžete hned online ZDE

A novinka pro Vás. Je mnoho věcí, které můžete začít dělat Vy sami hned, doma. Proto je tu náš ONLINE program ZDRAVÁ LYMFA - KRÁSNÁ ŽENA

můj přístup

vědomá práce s tělem i myslí

 

Program celostní péče, regenerace a osobního rozvoje NOPILLS, hezky česky BEZPILULEK jsem založila, abych Vám pomohla nejen s bolestí těla, ale navedla Vás k celkové změně ve Vašem životě.

Naučila Vás rozumět signálům Vašeho těla a byla Vaším průvodcem při úpravě a změně denních stereotypů a pomohla Vám splnit si Vaše cíle. Ať již chcete zlepšit svůj výkon, zhubnout nebo vytvarovat Vaše tělo, změnit mentální návyky.

Propojuji dvě řemesla. Práci Maséra-terapeuta s profesí Osobního kouče. To mi dává sílu Vaše sny a přání měnit v realitu. 

Jak je to možné?  Pro trvalé odstranění problému nestačí jen odstranit bolest, je třeba hledat příčinu problému. A tu postupně odstranit. Změnit, nastavit a začít krok po kroku pracovat na změně. S tím velmi cíleně a efektivně pracuji díky osobnímu koučinku.

Protože jsme přesvědčena, že je lepší věnovat se tomu, čemu nejlíp rozumím, pečuji převážně o ženy a sportovce. 

 

Kateřina Fadljevičová

zakladatelka programu Bezpilulek/Nopills.cz

masérka-terapeutka/osobní koučka