Zdravá lymfa je klíč

pro zdravé tělo i mysl

Manuální lymfodrenáže & Komplexní poradenství - výživa, pohyb, mysl

0
klientů
již prošlo mýma rukama
0
let
denní praxe s klienty

Komplexní program pro ozdravení lymfatického systému

LYMFOTERAPIE - manuální lymfodrenáž, Poradenství

 

  • PRO Ženy je lymfoterapie vhodná při problémech s celkovou únavou, častým podrážděním, výkyvy nálad, v tělesné rovině problémy s otoky, celulitou, problémy s hormonální nerovnováhou, problémy s váhou
  • PRO sportovce je lymfoterapie vhodná při problémech s regenerací, únavou, snížením výkonu, ztrátou motivace
  • Lymfoterapie je také vhodná jako regenerace po těžkých onemocní, operacích a úrazech, po onkologických onemocněních

Techniky lymfoterapie: manuální lymfodrenáž, reflexní ošetření lymfatického systému, baňkování, lymfo tejping, nutriční koučink, fytoterapie

Pro každého klienta připravuji osobní holistický terapeutický plán a připravuji plán péče o sebe na doma. 

služby 

Lymfoterapie je dlouhodobá záležitost. Proto jsem pro vás připravila výhodné balíčky. Nově nabízím i kosmetické Anticelulitid ošetření. 

Jednorázová konzultace a ošetření

Máte problém, ale nevíte, jak postupovat? Objednejte se na jednorázovou konzultaci. Uděláme vstupní diagnostiku a navrhneme Vám ideální postup pro vás - terapii i vhodnou péči na doma. Sama se rozhodnete, jak budete dál pokračovat. Konzultace je vhodná i pro ženy po onkologické léčbě či v rámci dalších onemocnění, kdy je lymfoterapie doporučená lékařem. Součástí je akutní ošetření těla podle problému.

PREVENTIVNÍ MĚSÍC

Balíček je vhodný při lehčích problémech - otoky, celulitida. Součástí je 5 návštěv a ošetření celého těla. Čeká Vás kombinace lymfodrenáží, baňkování. Navíc získáte ebook pro péči na doma,

komplexní restart

Celkový restart pro Váš lymfatický systém. Obnovení funkce imunitního systému. Balíček je vhodný při dlouhodobých problémech - otoky, celulitida, únava, špatné trávení, Obsahuje 10 návštěv. Začneme vstupní diagnostikou a postupně kombinací lymfodrenáží, baňkování, lymfotapingu obnovíme komplexně funkci lymfy.

AROMA ANTICELULITID - novinka

Kosmetické ošetření, které výrazně přispívá k redukci důsledků stagnace lymfatického systému - celulitidy, otoků, povadlé kůže. Intenzivní ošetření dolních končetin, hýždí, beder, bříška a paží s pomocí myofasciálních technik a vakuové masáže baňkami v kombinaci s aroma-drenážním zábalem. Výsledky uvidíte hned. Doporučená je série 5 návštěv.

tématické články na téma péče o lymfatický systém najdete i na mém blogu

ZDravá lymfa a vše co s tím souvisí

Jak pracuji?

holistický  PŘÍSTUP v Lymfoterapii

Pokud chceme ozdravit náš lymfatický systém, je třeba vidět jeho fungování ve všech souvislostech našeho života.

Mízně-cévní neboli lymfatický systém se skládá z lymfatických cév a vysoce specializovaných lymfoidních orgánů a tkání, především brzlíku, sleziny a mandlí a kostní dřeně. Nejmenší lymfatické cévy se nazývají lymfatické kapiláry a vedou podél tepen a žil. Všechny lymfatické cévy se spojují do dvou velkých kanálů, hrudního mízovodu a pravého lymfatického mízovodu, jež ústí do venae brachiocephalicae blízko srdce. Systémem proudí tekutina zvaná míza, která je produktem tkáňového moku. Ta je díky systému cév odváděna z tkání lymfatickým systémem zpět do krve. Lymfatické cévy jsou na některých místech přerušeny mízními uzlinami. Uzliny jsou speciální filtrační zařízení, kde dochází „k čištění mízy“ A to ve dvou liních. Za prvé zde dochází k likvidaci mikroorganismů a ke shromažďování jiných cizorodých látek, které se dále příslušnými cévami dostávají přes orgány ven z těla. Současně jsou zde z mízy „filtrovány“ živiny (vitamíny, minerály, stopové prvky…), které se opět specifickými lymfatickými cévami dále transportují po těle.  

Aby se dostala míza zpět do oběhu, musí se denně 2 - 3 litry této tekutiny dostat cestou mízních kapilár do krevního řečiště.

Co se děje v lymfě – míze během své cesty? 

Tekutina – míza, která se dostává do mízního systému je většinou bezbarvá a čirá kapalina. Obsahuje bílkoviny (asi 50-70%), větší množství tukových kapének ve formě mastných kyselin (zvláště míza odtékající z orgánů trávicího systému), cholesterol a další látky vzniklé v průběhu látkové výměny. Do lymfy se dostávají i vitamíny rozpustné v tucích (A,D,E,K), hormony, vápník, železo, měď, které jsou v lymfatických uzlinách dále transportovány v těle. Míza také obsahuje lymfocyty a některé další krevní buňky.

Jaká je funkce mízy?

Tak zaprvé jedna z klíčových funkcí lymfatického systému je drenážní. Látky z tkáňového moku, které do těla nepatří prostřednictvím mízy a následně další orgány transportuje z těla ven. Za druhé transportní. Látky, jako jsou např. vitamíny transportuje po těle a každý z orgánů, který je součástí celého systému si z něj vezme, co potřebuje. 

A třetí je funkce obraná (imunitní). Díky všem svým funkcím se lymfa podílí na udržení stálého vnitřního prostředí – homeostázy. Tělo může fungovat v harmonii jen pokud je zachována jeho rovnováha. A poslední fakt. Míza obsahuje bílé krvinky, ty se podílejí právě na po obranných reakcích organismu.

Jak probíhá transport mízy a co je důležité pro plynulý tok mízy?

Proudění mízy je velmi pomalý proces. A lymfatický systém nemá vlastní „pumpu“, která by zajišťovala pohyb mízy sama. Jak je tomu například u krevního oběhu, kdy díky srdci krev v těle proudí neustále.

V principu je  pohyb mízy realizován podobně jako pohyb krve v žilách. Ale cévy mízní cévy ke svému smršťování tedy pohybu potřebují několik věcí. Na pohybu se podílí kosterní svaly. Díky nim je lymfa vytlačována směrem k srdci. Pro pohyb lymfy je také zásadní a významný i nitrohrudní tlak, kdy je při nádechu lymfa nasávána do hrudníku, do hrudního  mízovodu. Na posunu mízy se také účastní i pulzace tepen, která se přenáší na stěny doprovodných žil i mízních kolektorů.

Jaké orgány jsou součástí lymfatického systému?

Krátká ale klíčová informace. Pokud se bavíme o zdravé funkci lymfatického systému je třeba si uvědomit, že je třeba správně pečovat i o tyto orgány. A to není možné jen například manuální lymfodrenáží. Dobrou funkci orgánů je třeba podpořit i správnou stravou, doplňky stravy, zdravým pohybem, dechovými cvičeními i zdravým mentálním nastavením.

Mezi lymfatické orgány patří :

·       Lymfatické uzliny

·       Slezina

·       Brzlík

·       Mandle

·       Lymfatické uzlíky v tenkém střevě a apendixu

·       Kostní dřeň

Jak hledat souvislosti?

Problémy, které řešíte jako jsou otoky, napětí v těle, únava, oslabená imunita, metličky na nohách, zadržování vody a další je třeba řešit komplexně.

Lymfatický systém v těle soustažně pracuje správně pouze pokud je v harmonii s dalšími systémy jako je krevní oběh, svalová soustava, dechová soustava. A jeho stav má také ne malý vliv i na naši psychiku, což je velmi často opomíjená část. Proto propojuji lymfoterapii i s osobním koučinkem. Tělo a mysl jsou jeden celek. 

PRO konzultaci mi pište na info(zavináč)nopills.cz. Objednat se na terapii můžete hned online ZDE

A novinka pro Vás. Je mnoho věcí, které můžete začít dělat Vy sami hned, doma. Proto je tu náš ONLINE program ZDRAVÁ LYMFA - KRÁSNÁ ŽENA

můj přístup

vědomá práce s tělem i myslí

 

Program celostní péče, regenerace a osobního rozvoje NOPILLS, hezky česky BEZPILULEK jsem založila, abych Vám pomohla nejen s bolestí těla, ale navedla Vás k celkové změně ve Vašem životě.

Naučila Vás rozumět signálům Vašeho těla a byla Vaším průvodcem při úpravě a změně denních stereotypů a pomohla Vám splnit si Vaše cíle. Ať již chcete zlepšit svůj výkon, zhubnout nebo vytvarovat Vaše tělo, změnit mentální návyky.

Propojuji dvě řemesla. Práci Maséra-terapeuta s profesí Osobního kouče. To mi dává sílu Vaše sny a přání měnit v realitu. 

Jak je to možné?  Pro trvalé odstranění problému nestačí jen odstranit bolest, je třeba hledat příčinu problému. A tu postupně odstranit. Změnit, nastavit a začít krok po kroku pracovat na změně. S tím velmi cíleně a efektivně pracuji díky osobnímu koučinku.

Protože jsme přesvědčena, že je lepší věnovat se tomu, čemu nejlíp rozumím, pečuji převážně o ženy a sportovce. 

 

Kateřina Fadljevičová

zakladatelka programu Bezpilulek/Nopills.cz

masérka-terapeutka/osobní koučka